Publikováno: 4. 12. 2015

Otevřená výzva pro kurátory/ky (Jižní Amerika)

Centrum pro současné umění Praha ve spolupráci s Curatorial Program for Research vyhlašují výběrové řízení k programu CPR 2016, plně hrazené výzkumné rezidenci pro kurátory, který se v průběhu května 2016 uskuteční ve městech napříč Jižní Amerikou.
Otevřená výzva pro kurátory/ky (Jižní Amerika)

Program CPR 2016: Jižní Amerika v délce 20 dnů proběhne v Bogotě, Medellínu, Santiago de Chile a Buenos Aires. Za podpory místních institucí a s důrazem jak na akademickou úroveň, tak na výzkum přímo na místě poskytne program unikátní příležitost pro deset vybraných kurátorů. Každé z měst nabídne specializované kurikulum, které bude zahrnovat literární čtení a přednášky o místní socio-politické historii, umění a kultuře. Ty doplní každodenními návštěvy v ateliérech umělců a v místních uměleckých institucích. Po skončení cesty bude každý kurátor požádán o předložení návrhu na projekt ve vlastním domovském městě; vítězný návrh soutěže získá finanční podporu potřebnou k jeho uskutečnění.

Návod na podání přihlášky včetně dalších informací najdete na www.curatorialprogram.org.

Do programu se mohou hlásit jak nezávislí kurátoři, tak kurátoři s institucionálním zázemím; do výběrového řízení budou přijati pouze uchazeči s praxí dva roky a více. Uchazeče bude posuzovat komise složená z výkonné rady CPR i z místních garantů programu (Carolina Castro Jorquera / Santiago de Chile, Marina Reyes Franco / Buenos Aires, Emiliano Valdés / Medellín). CPR v každém z hostitelských měst navazuje partnerství s místními uměleckými iniciativami a buduje tak profesionální podpůrnou strukturu s mezinárodním záběrem. Náš program usiluje o rozšíření hranic současného kurátorství a usnadnění mezinárodní výměny myšlenek.

Partnery tohoto programu jsou:

arteBA Fundación
Buenos Aires (www.arteba.org)

FAVA / Fundación Artes Visuales Asociados
Santiago de Chile (www.fava.cl)

CeDoc / Centro de Documentación Artes Visuales
Santiago de Chile (www.ccplm.cl)

MAMM / Museo Arte Moderno de Medellín
Colombia (www.elmamm.org)

Termín podání přihlášek je 5. ledna 2016. Výsledky budou oznámeny nejpozději 1. února 2016.

Více informací: E info@curatorialprogram.org
Formulář přihlášky: www.curatorialprogram.org/apply
Často kladené otázky: www.curatorialprogram.org/faq

(Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/otevrena-vyzva-pro-kuratory-ky-jizni-amerika/n:18480/)