Publikováno: 14. 8. 2023

Nový Věstník AMG 4/2023

Čtvrté číslo letošního Věstníku AMG se zaměří na autorská práva v muzeích.

@cz-museums.cz

V nejnovějším čísle Větsníku AMG se čtenáři dočtou hned v několika článcích o změnách v oblasti autorských práv, např. o zveřejňování děl na internetu či o potřebě licencí při vystavování uměleckých děl.

Rozhovor s vedoucí oddělení digitálních strategií a projektů v Muzeu umění a řemesel v Hamburku Antje Schmidt představí online prezentaci sbírek hamburského muzea. Druhý rozhovor, vedený s novým ředitelem (od září 2022) Ostravského muzea Filipem Petličkou poodhalí jeho pohled na Ostravské muzeum, stejně jako vizi, ke které by mělo pod jeho vedením směřovat.

Hana Sýkorová z Masarykova muzea v Hodoníně v příspěvku připomíná historii a založení muzea, které letos slaví 100. výročí. Další články informují o novém přírůstku Muzea Karlových Varů, nové trampské expozici v Regionálním muzeu v Jílové u Prahy a publikaci určené dětem školního věku Jičín v dějinách a mnoho otazníků vydanou minulý rok Regionálním muzeem a galerií v Jičíně, jež zaujala porotu Národní soutěže muzeí Gloria musealis.

Věstník AMG 4/2023

Zdroj: cz-museums.cz