Publikováno: 22. 11. 2022

Nový díl podcastu Národního památkového ústavu PodCastle

Historik umění Richard Biegel přijal pozvání do podcastu NPÚ a mluvil o nedávné konferenci Výzvy současné evropské památkové péče nebo o tom, jak vnímá památkáře veřejnost.

Nový díl podcastu Národního památkového ústavu PodCastle

Národní památkový ústav pravidelně vydává podcast PodCastle, který má nabídnout rozhovory s inspirativními hosty o památkové péči, historii a nkulturním dědictví. Nová epizoda se věnuje nedávné konferenci Výzvy současné evropské památkové péče. Historik umění z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Richard Biegel odpovídal na otázky po tom, proč je památková péče často nepochopena veřejností nebo kdy nabývá kulturní dědictví svou historickou a společenskou hodnotu.

PodCastle si můžete poslechnout například na Spotify pod tímto odkazem a nebo můžete navštívit stránky NPÚ se všemi dosud publikovanými podcasty zde.

Zdroj: npu.cz