Publikováno: 2. 6. 2021

Novou šéfkurátorkou Galerie hlavního města Prahy se stala Helena Musilová

Historička umění povede odborné oddělení od června 2021.

@ghmp.cz

Helena Musilová byla vybrána sedmičlennou komisí ve druhém kole výběrového řízení, kam kromě ní postoupili historici umění Milan Kreuzzieger a Jan Skřivánek.

„Koncepce a vize Heleny Musilové, samotný  pohovor, v němž předložila přesvědčivý styl vedení odborné práce i řadu námětů pro badatelské směřování naší instituce, a nakonec i řada zkušeností z domácích a zahraničních projektů z minulosti jsou nejlepším předpokladem pro tento post,“ uvedla ředitelka GHMP Magdalena Juříková.

Musilová pracovala v olomouckém Muzeu umění nebo Národní galerii, poslední roky působila jako hlavní kurátorka Musea Kampa v Praze. V centru její odborné pozornosti stojí české a a středoevropské umění 20. století, zejména období od 60. do 80. let.

Zdroj: artalk.cz; magazin.aktualne.cz