Publikováno: 6. 12. 2017

Nové muzeum existuje pouze ve virtuální realitě. Co to znamená do budoucna?

V novém Kremerově muzeu je osvětlení precizně nastaveno tak, aby co nejvíce zvýrazňovalo barvy, tahy štětcem a detaily každého obrazu. Rámy odráží světlo jinak než díla a osvětlení bude brzy přizpůsobeno výšce každého návštěvníka, aby neoslňovalo. Návštěvníci si mohou obraz prohlédnout zepředu i zezadu a potenciálně i rentgenovým viděním. To všechno, se správným vybavením, odkukoliv na světě. Toto muzeum existuje výhradně ve virtuální realitě.

Kremerovo muzeum je výsledkem spolupráce nizozemského sběratele George Kremera a jeho syna Joëla. Jedná se o sbírku nizozemských a vlámských mistrovských děl ze 17. století.

Rodina podle svého vyjádření zvážila postavení kamenného muzea, ale kvůli vysokým nákladům a obtížím s nalezením vhodné lokace, tuto myšlenku opustila.

Jejich hlavní motivací jít cestou virtuální reality byla příležitost zpřístupnit sbírku lidem, kteří nejsou schopni cestovat do Nizozemska.

Vystavení muzea rodina zadala renomovanému architektovi Johanu van Lieropovi, který navrhl komplikované virtuální prostředí za použití tisíce fotografií každého objektu.

Více se dočtete v zajímavém článku s názvem A New Museum Exists Solely in VR. What Does that Mean for the Future? zde.

Zdroj: https://www.artsy.net/article/artsy-editorial-new-museum-exists-solely-vr-future