Publikováno: 14. 9. 2017

Nové mezinárodní muzeum Louvre Abu Dhabi otevře 11. listopadu 2017

Dne 11. listopadu 2017 dojde k otevření nového mezinárodního muzea umění Louvre Abu Dhabi. Za cíl si tento projekt klade vytvoření významného celosvětového muzea, které zdůrazní důležitost největšího státu Spojených arabských emirátů coby kulturní destinace s důrazem na umění, vzdělávání, turismus a služby.

Louvre Abu Dhabi je prvním světovým muzeem v arabském světě. Je výsledkem spolupráce dvanácti kulturních institucí:

• The Musée du Louvre,
  • The Pompidou Centre,
  • The Établissement public of the Musée d’Orsay and the Musée de l’Orangerie,
  • The National Library of France (BNF),
  • The Quai Branly museum,
  • The Réunion des Musées Nationaux – Grand Palais,
  • The Museum and National Domain of Versailles,
  • The Guimet National Museum of Asian Arts,
  • The École du Louvre,
  • The Rodin Museum,
  • The National Domain of Chambord,
  • The Opérateur du patrimoine et des projets immobiliers de la culture.

Polovina děl bude do Louvre Abu Dhabi zapůjčena z těchto institucí, druhou polovinu - asi 620 děl - vlastní muzeum samo. Jedná se o mistrovská díla od starověku po současnost od umělců jako Gaugin, van Gogh, Manet, Monet, Picasso, da Vinci atd. Více si můžete přečíst v článku Louvre Abu Dhabi: some of the world's most famous artworks will be on loan zde.

O tom, jak bude muzeum řízeno, si můžete přečíst v úplně prvním rozhovoru s Manuelem Rabaté, ředitelem muzea Louvre Abu Dhabi zde.

Více o muzeu si můžete přečíst na www.louvreabudhabi.ae a na stránkách francouzského Louvru zde.

Na to, jak probíhala stavba muzea, se můžete podívat na videích:

Zdroj: http://theartnewspaper.com/news/louvre-abu-dhabi-to-open