Publikováno: 27. 11. 2023

Nová vizuální identita Muzea Vysočiny Jihlava

Muzeum Vysočiny Jihlava spustilo novou jednotnou vizuální podobu, která má vyjadřovat otevřenost a důraz na inovace.

Nová vizuální identita Muzea Vysočiny Jihlava

Symbolika nového muzejního loga a celá vizuální identita Muzea Vysočiny Jihlava se opírá o koncept „out of the box“ (mimo rámec, neobvyklost). Hlavním cílem nového vizuálu je snaha o vystoupení z obvyklých rámců a překročení běžných omezení, důraz na odvahu odlišit se a otevřenost novým myšlenkám.
Logo má představovat prvek, který přitahuje pozornost a je snadno identifikovatelný. Logo také zdůrazňuje zkratku MVJ, která znamená Muzeum Vysočiny Jihlava, ale rovněž nese muzejní motto: „Moderní, Vstřícné, Jedinečné“.

Prvky nového vizuálu se začaly postupně v souvislosti s muzejními aktivitami objevovat od konce listopadu 2023.

Zdroj: facebook.com/Muzeum Vysočiny Jihlava