Publikováno: 12. 1. 2018

Nová muzea v roce 2018

Rok 2017 byl plný nově otevřených muzeí. Namátkou můžeme zmínit například The Louvre Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech a nebo the Zeitz Museum of Contemporary Art Africa v Jihoafrické republice. Podobně tomu bude i roce 2018. Zde je výběr 8 muzeí, které se vyplatí v tomto roce sledovat.

1.  Institute for Contemporary Art at Virginia Commonwealth University (VCU)

Tento Institut současného umění se nachází ve městě Richmond, Virginie, a bude otevřen v dubnu. Výstavba muzea stála 41 milionů dolarů a na úvodní výstavě se představí 30 umělců, kteří se ve své tvorbě věnují společenským problémům.

2. The Legacy Museum: From Enslavement to Mass Incarceration

Stejně jako Institut v Richmondu bude toto muzeum otevřeno v dubnu letošního roku. Toto muzeum se nachází ve městě Montgomery ve státě Alabama. Všechny výstavy budou zaměřeny na historii otroctví, terorismu, segregace nebo policejního násilí. Hlavním důvodem, proč se otevře muzeum zrovna ve městě Montgomery, je ten, že je toto město považováno za "formální" místo otroctví v USA.

3. The Nordic Heritage Museum

Muzeum norského kulturního dědictví bude otevřeno v květnu letošního roku ve městě Seattle ve státě Washington.

4. Grand Egyptian Museum

Přesuneme se ze Spojených států amerických do Afriky. V květnu letošního roku se v Káhiře chystá otevření Velkého egyptského muzea. Celá výstavba přišla na 1 bilion dolarů (byla financována ze soukromých peněz, ale také z japonských bank). Vedení muzea očekává, že ho denně navštíví desítky tisíc návštěvníků.

5. Victoria & Albert Museum of Design, Dundee

V létě letošního se znovu otevře Victoria & Albert Museum of Design ve městě Dundee ve Skotsku. Nachází se uprostřed města a jeho přestavba stála 100 milionů dolarů, což je dvojnásobek původního odhadu.

6. Photography Centre at the Victoria & Albert Museum

Na podzim letošního roku se otevře v Londýně nové muzeum. Bude se zde nacházet největší sbírka fotografií na světě, odhaduje se, že to bude kolem půl milionu fotografií. Kromě Photography Centre se přestěhuje do této budovy také Royal Photographic Society.

7. Glenstone Museum

Glenstone Museum bude otevřeno na konci letošního roku ve městě Potomac ve státě Maryland. Toto muzeum zafinancovali manželé Mitchell a Emily Rales, kteří mají ambice udělat z této budovy největší soukromé muzeum na světě.

8. London Museum of Photography

Kromě Photography Centre se bude v Londýně ke konci roku otevírat také London Museum of Photography. Bratři Jan a Per Broman už podobné muzeum otřevřeli ve Stockholmu.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Zdroj: https://news.artnet.com/art-world/museum-openings-2018-1186970

Publikováno: 16. 9. 2018

V&A Dundee otevřeno veřejnosti

15. září 2018 otevřelo nové muzeum Victoria & Albert ve skotském Dundee. Jedná se o vůbec první muzeum designu ve Skotsku.