Publikováno: 9. 12. 2021

Nominace výstav a projektů na Cenu Dětí v muzeu 2022

Až do 1. dubna 2022 bude možné nominovat různé inovativní programy a výstavy zaměřené na děti na cenu Mezinárodního asociací dětí v muzeích pro rok 2022.

©https://www.hands-on-international.net/award/award-2022/

Cena je udělováno od roku 2011 a přihlásit se do ní mohou moderní i tradiční muzea a kulturní instituce se svými programy a výstavami pro děti. Ty musí být otevřeny nebo probíhat v době během posuzovacího období, tj. od 1. března do 30. června 2022.

Hlavními kritérii jsou:

1. INOVACE

• např. prezentace nových cesty k rozšíření daného tématu, nové nápady pro využití sbírek v rámci programů pro děti, nové způsoby využití technologií, nové formy aktivního zapojení mladých návštěvníků a návštěvnic atd.

2. KVALITA UČENÍ

• např. vytváření celkového prostředí a atmosféry, které je příznivé pro učení, využívání interaktivity k lepšímu porozumění, zapojení dětí do celkového pojetí, testování a hodnocení programů a výstav atd.

3. ZAČLENĚNÍ A SOCIÁLNÍ DOPAD

• např. prezentace sociálních dopadů programů nebo iniciativ zaměřených na začleňování a rozmanitost, osvětu atd.

4. INFORMACE A KOMUNIKACE

• např. informační webová stránka, tištěné a/nebo digitální výukové materiály pro školy, učitele, rodiče atd.

5. PERSONÁL

• např. dobře řízený, trénovaný a zkušený personál

Cena pro vítěze: 5000,- euro. V listopadu byl vyhlášen vítěz za rok 2021, kterým se stalo Nizozemské muzeum v přírodě (Nederlands Openluchtmuseum).

Více informací na stránkách: Hands-on-international.net.