Publikováno: 19. 1. 2016

Newyorská knihovna zveřejnila 180 tisíc archivních snímků a ilustrací

Snímky jsou digitalizované a ve vysokém rozlišení. Nejen díla, na která se přestala vztahovat autorská práva, si teď můžou prohlédnout nejenom lidi na Manhattanu.
Newyorská knihovna zveřejnila 180 tisíc archivních snímků a ilustrací

Najdete mezi nimi botanické ilustrace, starověké texty nebo historické mapy, včetně turistických průvodců pro cestovatele z poloviny 20. století. Knihovna zpřístupnila taky víc než 40 tisíc stereoskopických snímků, 30. léta v New Yorku zdokumentovaná očima slavné fotografky Berenice Abbottové nebo korespondenci Alexandera Hamiltona, Thomase Jeffersona a dalších významných postav Spojených států.

Databáze je rozšiřovaná každý den.

Digitalizované snímky naleznete na webu NYPL Digital Collections.

(Zdroj: http://www.rozhlas.cz/radiowave/wavenews/_zprava/sbohem-volnym-vecerum-newyorska-knihovna-zverejnila-180-tisic-archivnich-snimku-a-ilustraci--1572682)