Publikováno: 24. 7. 2018

New York: nocování v muzeu pouze pro dospělé

Americké muzeum přírodopisné historie v New Yorku se 22. června pod rouškou noci otevřelo dospělým návštěvníkům.

V minulém měsíci umožnilo New York’s American Museum of Natural History 175 dospělým nad 21 let strávit noc ve svých sbírkách.

Noční neobvyklá výprava se zahájila večeří v sále plném měsíčních kamenů a zakončila v sále Oceánského života, kde návštěvníci pod modrým břichem zavěšené velryby usnuli. Během noci návštěvníci měli možnost projít zhruba 45 výstavních sálů s komentovaným výkladem, setkat se s kurátory nebo si popovídat s vědci o jejich výzkumech.

První noční návštěvníky přivítalo muzeum již před lety a zaměřovalo se především na děti, které tvoří většinu návštěvníků a muzeum je pro ně přizpůsobeno. Tentokrát však muzeum chtělo nabídnout nerušenou prohlídku pouze pro odrostlé, kteří nebudou rušeni nikým menším než metr a půl. Koncepce nočních procházek v uzavřené společnosti navazuje na úspěšné filmy s Benem Stillerem Noc v muzeu a experiment se u široké veřejnosti ujal.

V současné době je další nocování v New Yorku naplánované na září 2018. Strávit noc v muzeu v kroužku dospělých však můžete i v Atlantě, Milwaukee, Portlandu a Oreganu, kde je o program veliký zájem.

Celý článek zde

Zdroj: www.washingtonpost.com/national/health-science/travellab-adults-take-over-science-museums-when-night-falls/2018/07/16/cf45b860-88d7-11e8-9d59-dccc2c0cabcf_story.html?utm_term=.de0628ece2f