Publikováno: 11. 10. 2013

Nestátní a současné? Potřebné, a k čemu? Debata s kurátory o současném umění

Debata se zakladateli, řediteli, manažery či kurátory nestátních galerií a prostorů věnujících se současnému umění. Moderují Vít Havránek a Jan Zálešák.

Účastníci debaty představí své domovské instituce, seznámí přítomné s jejich posláním, koncepcí i proměnami v posledních pěti letech. Pokusí se o formulaci základních témat, problémů i rozdílných přístupů v dramaturgii a managementu nestátních galerií a prostorů věnujících se současnému umění. S výhledem na příští tři roky budou společně pojmenovány rozdílnosti jednotlivých institucí a naopak hledány společná témata, motivace a zájmy, jež tyto nestátní neziskové iniciativy spojují. Diskuse se dotkne také tématu optimalizace činnosti grantových komisí (Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy a podobně).

Diskuze se koná v rámci site-specific festivalu 4+4 dny v pohybu, více na www.ctyridny.cz/program-2013/nestatni-a-soucasne-potrebne-a-k-cemu/

Zdroj: http://www.culturenet.cz/index.php?cmd=page&type=1&news_id=13770