Publikováno: 18. 12. 2017

National Museum of Maps and Old Books hledá partnery k projektu o prostoru a historii

Projekt se má blíže podívat na koncepty prostoru, vzdálenosti i blízkosti v evropském historickém kontextu, a chce tak učinit skrze zkoumání historie cestování. Řešit bude rozvoj urbánní komunity, zpřístupnění map a kulturního bohatství mladým lidem a také obsáhne vzdělávací programy, výstavy, konference, publikace atd.

Výzva chce oslovit instituce, muzea, neziskové organizace a další vztahující se ke společnosti, mediaci, muzeografii, inovativním technologiím, kódování, vyprávění příběhů, teritoriálnímu marketingu, sociologii a etnologii, filosofii, historii, archeologii, divadlu a vzdělávání vůbec.

National Museum of Maps and Old Books jako takové usiluje o propojování dědictví - vzdělávání - kultury, mezi minulostí a přítomností. Představuje centrum pro studium a interpretaci světa a historie popsaných v mapách a staré literatuře, nejen pro akademiky a odborníky. Muzeum je ale otevřeno všem zájemcům a nadšencům o nabytí znalostí a vědění v experimentálním a kreativním muzejním prostoru.

Projekt usiluje  o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně výzvy Projekty evropské spolupráce.

Více informací zde.

Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/national-museum-of-maps-and-old-books-bukurest-rumunsko-hleda-partnery-do-projektu/n:24334/