Publikováno: 19. 6. 2015

Národní galerie v Praze představila novou koncepci

V polovině června 2015 představil generální ředitel Jiří Fajt Koncepci rozvoje Národní galerie na léta 2015−2020.
Národní galerie v Praze představila novou koncepci

Mise
Národní galerie v Praze shromažďuje, eviduje, studuje, vystavuje, publikuje a zprostředkovává umělecká díla všech výtvarných oborů od antiky až po současnost.
Národní galerie v Praze jako nejvýznamnější sbírka výtvarných děl v České republice s více než 200letou tradicí nabízí reprezentativní přehled umění v Čechách a podstatné aspekty středoevropského, evropského a světového uměleckého dění. Národní galerie v Praze prezentuje domácím i zahraničním návštěvníkům umělecká díla ve svých budovách i mimo ně.

Vize
Národní galerie v Praze stimuluje zájem o výtvarné umění a vizuální kulturu, přispívá
k jejich poznání a inspiruje přemýšlení o nich na národní i mezinárodní úrovni. Národní galerie v Praze vysvětluje a upevňuje význam výtvarného umění a vizuální kultury v hodnotovém systému globalizující se společnosti. Národní galerie v Praze tak rozvíjí kreativní schopnosti jednotlivců a duchovně obohacuje celou společnost, čímž zdůrazňuje pozitivní vnímání kulturní rozmanitosti a pomáhá utvářet smysl pro toleranci a porozumění.

Koncepce rozvoje Národní galerie v Praze na léta 2015 - 2020

(Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/narodni-galerie-v-praze-predstavila-novou-koncepci/n:17402/)