Publikováno: 17. 4. 2023

Nález kufrů po odsunutých Němcích míří do muzea

V Krnově na Moravskoslezsku objevili manželé na půdě schované kufry s obsahem pocházejícím ze 30. a 40. let, zřejmě po odsunutých Němcích. Objev převzalo Městské muzeum Krnov, které plánuje uspořádat výstavu o tehdejším životě v Krnově.

@facebook.com/muzeumkrnov

Při průzkumu střechy nalezli manželé na Krnovsku v důmyslné skrýši několik kufrů z období kolem druhé světové války. Pracovníci Městského muzea v Krnově, kteří objev převzali, se domnívají, že se jedná o osobní věci odsunutých Němců. Před válkou se v Krnově hlásilo přes 90% obyvatel k německé národnosti.

Kufry obsahovaly řadu osobních věcí – doklady, fotografie, svatební výbavu, ložní prádlo, ubrusy, boty i konev s vyškvařeným sádlem. Unikátní je sbírka pánského oblečení, která se v podobném množství už dlouho neobjevila. Textilní restaurátoři jej nyní zbavují molů a dezinfikují od plísní. Po zapsání a archivaci celého nálezu začnou muzejníci připravovat výstavu o tehdejším životě.

Zdroj: facebook.com/ct24