Publikováno: 4. 2. 2020

Muzeum online: nové technologie pro stávající i potenciální návštěvníky

Jak efektivně využít nových technologií k přilákání nových návštěvníků i k větší interakci s těmi stávajícími? A je pro muzeum vůbec výhodné, když si jeho sbírky může někdo prohlédnout z pohodlí svého domova?

@advisor.museumsandheritage.com

Dostupnost nových technologií umožňuje, aby se velká část společenského i soukromého života odehrávala v online prostoru. Portál Museums+Heritage přináší přehled možností a inspirací, jak mohou muzea této skutečnosti využít.

Digitalizace sbírkových předmětů a jejich zveřejnění na internetových stránkách má potenciál přilákat nové návštěvníky. Atraktivní už nejen pro mladé lidi je možnost interakce s muzeem na sociálních sítích. Mobilní aplikace vůbec skrývají téměř nekonečné variace umožňující uzpůsobit návštěvu muzea osobním preferencím. Inspirujte se kreativním využitím technologií v britských a amerických muzeích.

Celý článek zde.