Publikováno: 6. 1. 2020

Muzeum nebo pivovar? Cyklus diskuzí k rekonstrukci Náprstkova muzea

Jaké bude nové etnologické muzeum Vojty Náprstka? Bude jiné, bude se lišit? Cyklus 5 diskuzních večerů k rekonstrukci Náprstkova muzea.

Muzeum nebo pivovar? Cyklus diskuzí k rekonstrukci Náprstkova muzea

Náprstkovo muzeum se chystá na kompletní obsahovou i stavební rekonstrukci. Proto si pro návštěvníky i veřejnost v tomto roce připravilo pět veřejných diskuzních večerů, na kterých bude představena hlavní ideová myšlenka plánovaných expozic, sbírkový fond muzea a přístupy k tvorbě expozic. Všechny přednášky se konají v budově Náprstkova muzea.

• 16. ledna 2020, 18.00 h  Kolonialismus a antropologická muzea (prof. Markéta Křížová)
  • 19. března 2020, 18.00 h  Koloniální ambice českých cestovatelů: příklad Vojty Náprstka a Emila Holuba (doc. Tomáš Winter)
  • 14. května 2020, 18.00 h  Max Havelaar: počátek neexistující nizozemské postkoloniální diskuse? Nizozemská Východní Indie v polovině 19. století (Mgr. Iveta Coufalová)
  • 17. září 2020, 18.00 h  Češi, Němci a staří Egypťané v českých zemích (PhDr. Pavel Onderka)
  • 19. listopadu 2020, 18.00 h  Na hraně liberální modernity a konzervativního nacionalismu. Utváření centra emancipační sociability a vznik Průmyslového muzea Vojty Náprstka (Mgr. Vladan Hanulík, Ph.D.)

Zdroj: nm.cz