Publikováno: 15. 2. 2023

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě získalo čestné uznání na soutěži Museums in short

Animace Labyrint světa a ráj srdce, která je součástí stálé expozice muzea, byla oceněna na mezinárodní soutěži.

Museums in Short je mezinárodní soutěž krátkých videí souvisejících s muzei. Soutěž je založena na tezi, že krátké filmy jsou cenným nástrojem pro šíření obsahu muzeí poutavým a přímým způsobem, a od svého zahájení v roce 2012 si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o roli muzeí v inovativní videoprodukci.

V devátém ročníku soutěže Museums in Short 2022 byli vyhlášena následující ocenění:

Video Labyrint světa a ráj srdce, se kterým se úspěšně umístilo uherskobroské muzeum, je součástí expozice Na jevišti světa. Jan Amos Komenský a jeho doba, která byla otevřena veřejnosti v březnu 2022. Celkově bylo do letošního ročníku soutěže přihlášeno 32 projektů z celého světa.

Více informací zde.

Zdroj: museumsinshort.eu