Publikováno: 20. 9. 2017

Muzeum graffiti otevírá v Berlíně

Nové muzeum s názvem Urban Nation věnované graffiti otevírá v Berlíně. Je to první instituce ve světě, která se odborně věnuje a archivuje street art a graffiti.

Od 70. let 20. století, kdy umělci v New Yorku sprejovali tunely metra, se graffiti rozvinulo do globálního uměleckého směru. Přestože byly street art a graffiti předmětem mnoha výstav za posledních pět let, vytvoření muzea je zatím největším potvrzením toho, že jsou legitimním uměleckým směrem.

První výstava muzea Urban Nation zahrnuje přes sto děl nejznámnějších umělců současnosti od Banksyho a Sheparda Faireyho po Rona Englishe a Bleka le Rata. Muzeu byla také svěřena venkovní stěna v Berlíně a přilehlá stanice metra.

Více si můžete přečíst v článku od The Guardian s názvem Street art goes home: museum of graffiti opens in Berlin zde.

Zdroj: https://www.theguardian.com/artanddesign/2017/sep/20/street-art-goes-home-museum-of-graffiti-opens-in-berlin-urban-nation