Publikováno: 24. 1. 2018

Můžete být součástí výstavy - díky technologii

Návštěvníci výstav ve Washingtonu se vydají na cestu přes půl světa (do jeruzalémského chrámu Božího hrobu) nebo na vyhlídkový let - aniž by opustili prostory expozice. Stanou se vlastně její součástí.

Jedná se například o virtuální prohlídku pomocí 3D filmu, která je součástí rozsáhlé výstavy o chrámu Božího hrobu. Návštěvníkům se naskýtá pohled shora, jako by se vznášeli uvnitř svatyně. Ještě o něco dále zašlo Muzeum Bible (rovněž ve Washingtonu). Lidé se tam mohou vydat na virtuální let kolem města.

Takovéto zážitky otevírají zcela novou kapitolu v oboru muzejnictví, hlavně pro svou komplexnost a zapojení více smyslů. Prezident Muzea Bible Cary Summers říká: "Akademický svět má někdy tendenci věci příliš vysvětlovat. To jsme nechtěli."

Celý článek zde.