Publikováno: 23. 2. 2015

Muzejní profese a veřejnost. Potenciál muzejních pracovníků „nepedagogické“ profilace směrem k muzejnímu publiku - výzva

Masarykovo muzeum v Hodoníně pořádá ve dnech 25. - 26. června 2015 muzeologický seminář zaměřený na nepedagogické profese v muzeu, které svým působením na veřejnost vytváří povědomí o instituci směrem ven.

Dlouhodobý trend profesionalizace muzeí by měl směřovat nejen k oborové zdatnosti muzejních pracovníků, ale i k profesionalitě jejich vystupování vůči veřejnosti, ke kvalitě vnitřní spolupráce mezi jednotlivými muzejními profesemi a ke spolupráci mezi muzei a také jim příbuznými institucemi v různých rovinách muzejní práce.

Zájemci o účast na semináři s odborným příspěvkem se mohou přihlásit nejpozději do 30. dubna 2015. Zájemci o účast na semináři bez odborného příspěvku se mohou přihlásit nejpozději do 30. května 2015.

Pozvánka, přihláška a organizační pokyny k semináři

(Zdroj:http://www.cz-museums.cz/calendariumDetail/17278)