Publikováno: 3. 7. 2020

Zajímavá a originální místa v metropoli pro nejmenší milovníky umění

Kam během léta vyrazit s ratolestmi? Vezměte děti za kulturou, uměním nebo do galerie.

@czechdesign.cz

2. díl ověřených typů na baby friendly muzea či galerie tentokrát z Prahy.

• Národní zemědělské muzeum – nabízí několik expozic tématicky zaměřených a přizpůsobených nejmenším návštěvníkům. Ve spodním patře se nachází závodní dráha pro šlapací traktůrky (pro děti od 2 do 5 let) a odrážedla (od 1,5 do 3 let). Je zde k vyzkoušení herní traktorový simulátor (Farming Simulator) nebo trenažér Zetor Major. Pro děti je velice působivá i expozice Gastronomie, která je seznámí s historickým vývojem kuchyní v domácnostech. Malí návštěvníci si zde mohou vyzkoušet i nakupování, vaření a zacházení s potravinami. I v expozicích Zemědělství a Rybářství si děti přijdou na své.

• Národní galerii Praha – návštěvnícici si zde mohou vybrat z široké nabídky doprovodného programu pro děti. Od herny, ateliéru, tvořivých víkendů nebo letního ateliéru. Pro dospívající připravují výtvarné dílny, kurzy a přednášky. Každá herna je koncipována tematicky, inspirovaná konkrétní výstavou či výtvarným dílem. Herny se obvykle konají každý týden a během jedné absolvujete s dětmi 4–6 stanovišť, kde můžete společně tvořit.

• Skvělým programem se pyšní i Museum Kampa – komentované prohlídky, výtvarné workshopy, odpolední či večerní akce pro děti a dospělé. Velmi oblíbenými programy jsou rodinné dílny. Lektoři nebo přímo sami umělci se zaměřují především na přiblížení moderního umění, jeho porozumění, a často jej zasazují do širších souvislostí.

• Ve Villa Pellé můžete navštívit tvůrčí dílnu k výstavě Vykladači světa již s dětmi od 5 let. Dílna s názvem Škola ilustrace dětem umožní vyrobit si autorské knihy pod vedením zkušených ilustrátorů.

Přečtěte si celý článek zde

Zdroj: https://www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/praha-detem-zaslibena-prinasime-tipy-na-zajimava-a-originalni-mista-v-metropoli-pro-nejmensi-milovniky-umeni