Publikováno: 12. 2. 2021

Věda v muzeu je i pro dívky!

Metodika projektu Hypatia má za cíl zatraktivnit přírodní vědy pro děti, zejména dívky, prostřednictvím muzejní edukace.

@expecteverything.eu

Projekt Hypatia, financován Evropskou unií, má za cíl zpopularizovat a zatraktivnit přírodní a technické vědy (STEM) pro děti a mladé lidi. Projekt klade velký důraz zejména na motivování dívek, kterých zastoupení v těchto oborech dosud není dostačující a musí se potýkat s předsudky a diskriminací.

Projekt nyní zveřejnil volně přístupnou publikaci ke stažení, která je určena pro edukátory v muzeích a vědeckých centrech. Publikace obsahuje řadu aktivit a programů s přírodovědnou nebo technickou tematikou, které se zároveň dotýkají rodových předsudků nebo role žen v dějinách vědy a techniky.

Publikace je dostupná ve 14 jazycích (čeština ani slovenština zatím nejsou k dispozici) a je součástí komplexního metodického souboru spolu s publikacemi určenými školním pedagogům a podnikům a firmám.

Hypatia's Toolkit for Museums (pdf, 44 stran, anglický jazyk)

Metodický soubor Hypatia's Toolkit

Více o projektu Hypatia zde.

Zdroj: expecteverything.eu