Publikováno: 26. 6. 2020

Rodinné muzeum s omezeným rozpočtem

Jak zpříjemnit rodinám s dětmi návštěvu vašeho muzea? Nemusí to stát ani korunu!

@kidsinmuseums.org.uk

Rodiny s dětmi patří mezi nejčastější návštěvníky muzeí a galerií, a ne náhodou se mnoha institucí snaží jim vytvořit podnětné a příjemné prostředí s pestrou nabídkou edukačních programů a doprovodních akcí. Dlouholeté výzkumy prokazují, že již občasná návštěva muzea v dětství sebou přináší pozitivní vztah ke kulturním a paměťovým institucím, který přetrvává i v dospělosti. Co mohou muzea, zejména s lokální působností a omezeným rozpočtem, udělat pro to, aby byly pro rodiny přístupné, srozumitelné a atraktivní?

Portál Kids in Museums přináší hned několik tipů, které v provozu ocení rodiny s dětmi, a které sebou nesou jen minimální výdaje. U jejich tvorby vychází ze zásad uvedených ve svém Manifestu, ke kterému se hlásí řada muzeí a galerií ve Velké Británii. V seznamu je možné najít rady týkající se všech aspektů návštěvy muzea, od přehledného označení částí expozic, které jsou zajímavé pro malé návštěvníky, nebo obsahují interaktivní prvky, přes dostatek míst k sezení a oddechu, nabídku volně dostupných pracovních listů nebo map expozice pro děti různých věkových kategorií, až po aktivní spolupráci s místními rodinnými centry a organizacemi věnující se lidem s postižením nebo znevýhodněním.

Celý článek No and low cost ways to meet the Kids in Museums Manifesto.

Zdroj: kidsinmuseums.org.uk/resources/no-and-low-cost-ways-to-meet-the-kids-in-museums-manifesto/