Publikováno: 6. 5. 2021

Projekt Piombo: Madona bez roušky

Muzeum umění Olomouc připravilo multimediální program věnován obrazu Madona s rouškou.

@projektpiombo.cz

Muzeum umění Olomouc připravilo na květen a červen 2021 multimediální projekt Piombo: Madona bez roušky, zaměřen na komplexní představení obrazu renesančního malíře Sebastiana del Piomba Madona s rouškou se sbírek Arcidiecézního muzea Olomouc. Projekt byl zahájen představením animovaného klipu Davida Ševčíka a lektorky Hany Lamatové. Původně měl být klip promítán přímo u malby ve stálé expozici, ale vzhledem k dlouhodobému uzavření Arcidiecézního muzea z důvodu rekonstrukce budovy bude k shlédnutí živě jako velká projekce na průčelí katedrály sv. Václava na Václavském náměstí během Olomoucké muzejní noci 18. června 2021.

Pro veřejnost je do konce května k dispozici také virtuální výstava s edukativní linkou v podobě interaktivních her. Kromě toho jsou součástí projektu další online akce, jako virtuální vernisáž (13. květen), pracovní list pro děti z edukačního cyklu Muzeum z pokoje, online výtvarní workshop nebo přednáška historika umění Ladislava Daniela.

Více o projektu zde.

(Zdroj obrázku: wikimedia.org, autor: Ondraness)

Zdroj: mkcr.cz