Publikováno: 25. 3. 2021

Projekt Debate in Museum

Projekt středo- a východoevropských zemí chce přinést akademickou debatu do muzejní edukace.

@debatovani.cz

Projekt Debate in Museum: Debate Education in Museums Across Central and Eastern Europe vznikl v roku 2020 s cílem přinést prvky akademické debaty do muzejní edukace. Projekt vznikl z iniciativy polské debatní organizace Polska Debatuje, ale v současnosti zahrnuje i debatní organizace z České republiky, Slovenska, Gruzie, Moldavska. Českou republiku zastupuje Asociace debatních klubů.

Projekt je založen na spolupráci lokálních debatních klubů a neziskových organizací a muzeí. V rámci projektu jsou pořádány pravidelné cykly workshopů pro muzejní edukátory a další pracovníky v kultuře na téma možností využití akademické debaty ve vzdělávacích programech muzeí a možností vzájemné spolupráce. Jedním z očekávaných výstupů projektu by měla být metodika určena pro debatní organizace a muzea.

Více o projektu zde.

Zdroj: debateinmuseum.com