Publikováno: 15. 6. 2022

Oceněná pátrací hra v brněnské vile Löw-Beer

Pátrací hra, která vychází z detektivního autobiografického románu sira Paula Dukese Tanec s gestapem přenese návštěvníky do dubna 1939, kdy Alfred Löw-Beer opouští Brno a mizí beze stopy. Edukační projekt získal v národní soutěži Gloria Musealis zvláštní ocenění v kategorii Muzejní počin roku 2021.

@vilalowbeer.cz

Pátrací hrou chceme posunout hranici muzejní činnosti a to jak ve vztahu k  doprovodným programům, tak k zprostředkování a prezentaci muzejního obsahu,“ říkají historička Vily Löw-Beer Jana Černá a průvodkyně Markéta Brhlíková, které se na přípravě realizace hry společně podílely.

Účastníci hry se ocitnou v roli bývalého agenta britské tajné služby a postupně řeší záhadu zmizení textilního magnáta Alfreda Löw-Beera. Během 90 minutové hry musí ve ztížených podmínkách záhadu rozluštit. Dostanou se při tom i do míst ve vile běžně nedostupných, například na půdu. Program, který probíhá po zavírací době, je obohacen o audiovizualní projekce i autentické rekvizity, které přispívají k ponoření do příběhu.

Hra je primárně určena dospělým, ale mohou se jí účastnit i rodiny s dětmi. Vyzkoušet si tuto ojedinělou nabídku mají možnost 3–8 členné skupiny. Předpokládaný čas je cca 90 min. V současnosti jsou všechny červnové termíny obsazeny, nové budou zveřejněny v září.

Rozhovor o pátrací hře s tvůrci celého obsahu

Zdroj: vilalowbeer.cz