Publikováno: 27. 5. 2020

Neformální vzdělávání v muzeích

Nová publikace NEMO se věnuje neformální muzejní edukaci a muzejní edukaci bez použití sbírkových předmětů.

@ne-mo.org

Publikace Is Learning Better Without Objects? The Meaning of Learning in Museum Visitor Experiences vznikla pod záštitou pracovní skupiny LEM – the Learning Museum v rámci organizace NEMO (Network of European Museum Organisations). Publikace se věnuje teorii i případovým studiím v oblasti neformálního vzdělávání v muzejních institucích, stejně jako strategiím muzejní edukace, které u aktivit nevyužívají přímo sbírkové předměty. Může se jednat třeba o interaktivní vzdělávací program pracující s vlastními příspěvky a interpretacemi účastníků, nebo kritické nahlížení na neautentické rekonstrukce.

Publikace je volně ke stažení zde.

Zdroj: ne-mo.org/news/article/nemo/nemo-publication-on-informal-learning-and-learning-without-objects.html