Publikováno: 14. 4. 2023

Městská hra v Brně Tour de Galleries

Tour de Galleries je městskou hrou, která propojuje 9 lokací z 5 institucí – galerií a muzeí v Brně, určená pro děti od 10 let, mládež i hravé dospělé.

@facebook.com/brno.art.week

Městskou hru Tour de Galleries vytvořily studentky Katedry výtvarné výchovy Masarykovy univerzity oboru Galerijní pedagogika a zprostředkování umění a Učitelství výtvarné výchovy a vizuální tvorby pod vedením Andrey Kaňkovské, projekt koordinuje Lýdie Andrijchuk.

„Bojovka“ v kulisách města, provede zájemce galerijními a muzejními institucemi Brna a ukáže Vám některé poklady z výstav, expozic i okolí kulturních institucí. Tour de Galleries vznikla jako součást Brno Art Weeku 2023, ale doba trvání BAW přesahuje. Všechny lokality budou přístupné účastníkům od úterý 18. 4. 2023 do pátku 30. 6. 2023 v rámci otevírací doby jednotlivých institucí.

Herní karty či pracovní listy v českém a ukrajinském jazyce a jednotlivé úkoly naleznete na těchto místech:

• Moravská galerie v Brně – stálá expozice Art is here v Pražákově paláci, stálá expozice Uměleckoprůmyslového muzea
  • budova Domu Umění města Brna, objekt na nádvoří Domu pánů z Kunštátu
  • Muzeum města Brna – Hrad Špilberk výstava v exteriéru Jana Hendrycha a jeho žáků, Vila Tugendhat – zahrada
  • Moravské Zemské Muzeum – Dietrichsteinský palác na Zelném trhu a Palác Šlechtičen – stálé expozice
  • Muzeum Romské Kultury – stálá expozice

Zdroj: brnoartweek.cz