Publikováno: 22. 2. 2023

Digital Learning and Education in Museums

Zpráva Mezinárodní sítě muzeí (NEMO) se zaměřuje na nové formáty a přístupy k digitálnímu učení a vzdělávání.

@ne-mo.rog

Zpráva Digital Learning and Education in Museums se zaměřuje na projekty, které ukazují, jak v posaledních třech letech veřejná i soukromá muzea napříč dvanácti evropskými zeměmi objevovala nové příležitosti, které nabízejí digitální technologie a inovace pro zprostředkování obsahu, vyprávění příběhů a distanční kontakt s návštěvníky – v důsledku pandemických uzávěrů, navzdory tomu, nebo bez ohledu na to.

První kapitola se věnuje vzdělávacím příležitostem spojeným s digitalizací muzejních sbírek a archivů, jakož i k volnému přístupu k muzejním datům. Druhá kapitola se zabývá formáty vzdělávání v souvislosti s expanzí muzeí do digitálního prostředí, včetně rozšířené reality, augmentované reality a AR hologramů. Ukáže, jak virtuální muzea a online platformy vytvořené během pandemie Covid-19 mohou být využívány jako doplňkové kanály pro distribuci vzdělávacího obsahu. Následující část se věnuje digitální komunikaci muzeí. Poslední kapitola se zaměří na digitální hry a hravé učení, neboť mobilní nebo webové hry mohou být efektivním nástrojem nejen pro interaktivní učení pro dětí, ale i dospělých.

Zpráva Digital Learning and Education in Museums je volně přístupná (anglický jazyk, pdf, 86 s.)

Zdroj: ne-mo.org