Publikováno: 8. 2. 2018

Muzea v Jižní Koreji, která musíte vidět

Chystáte se na olympiádu a chcete sportovní zážitky vyvážit těmi kulturními? Určitě navštivte některé z těchto sedmi muzeí!

Pokud máte rádi klasická muzea, nesmí vaší pozornosti samozřejmě uniknout Národní muzeum v Soulu - největší v Jižní Koreji, mapující vývoj země se všemi aspekty od pravěku až do současnosti. Zajímá vás více věda a technika? Národní vědecké muzeum v Daejeonu (s vlastním planetáriem) nebo Muzeum počítačů Nexon na ostrově Jeju vás určitě nezklame.

Chcete vidět něco netradičního? Trick Eye Museum v Soulu nabízí exponáty, které kombinují 2D a 3D technologie a do jednoho jsou interaktivní. Muzeum Kimchikan (také v Soulu) se pak věnuje tradiční jihorejské pochoutce kimči ve všech jejích podobách.

Zatím jste si nevybrali? Třeba vás osloví Muzeum Haenyeo (představující život žen, které se potápějí do velkých hloubek kvůli sběru měkkýšů a plodů moře) nebo skanzen Amsa-dong (rozsáhlé prehistorické osídlení).

Zdroj: https://www.smithsonianmag.com/travel/7-must-see-museums-south-korea-180967800/