Publikováno: 20. 9. 2023

Zemětřesení v Maroku a jeho škody na kulturním dědictví

8. září zasáhlo pohoří Vysoký Atlas silné zemětřesení o síle 6,8 stupně Richterovy škály, zásadně poškozeny byly vesnice, města i památky UNESCO v centrální části Maroka.

@artalk.cz

Zemětřesení, které Maroko zasáhlo na začátku září, způsobilo nemalé ztráty na životech a škody na kulturním dědictví země. Epicentrum zemětřesení se nacházelo pouhých 78 kilometrů od významného historického a kulturního centra Marrákeše, čtvrtého největšího města země.

Po letních požárech čelily státy jako Řecko, Slovinsko, Pákistán nebo Čína masivním povodním. Petra Lexová se ve své zprávě pro Artalk věnuje změnám klimatu, jež mají za následek jednak lidské oběti (zářijová bouře v Libyi stála život více než 10 000 lidí), jednak ohrožení kulturních památek v postižených zemích.

Petra Lexová: Zemětřesení v Maroku způsobilo ztráty na životech i škody na kulturním dědictví

Zdroj: artalk.cz