Publikováno: 4. 1. 2024

Rozhovor: Udržitelnost jako nová norma fungování kulturních organizací

Portál PROPAMÁTKY přináší rozhovor s Caithlin Southwick, zakladatelkou a výkonnou ředitelkou společnosti Ki Culture, která vystoupila v září v Praze na mezinárodní konferenci Střed zájmu: Udržitelnost jako způsob existence.

Rozhovor: Udržitelnost jako nová norma fungování kulturních organizací

Konference se skládala z několika částí; cílem přednášek a panelových diskuzí bylo porozumět významu udržitelnosti v kulturním sektoru, představení příkladů dobré praxe mělo ostatní účastníky na jejich cestě inspirovat, praktické workshopy pro odborníky z několika kulturních odvětví pomohly vytvořit strategie pro začlenění udržitelnosti do praxe.

Caithlin Southwick je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou organizace Ki Culture, mezinárodní neziskové organizace zabývající se propojením udržitelnosti a kultury, a generální ředitelkou organizace Ki Futures. Než se začala naplno věnovat udržitelnosti v kultuře, pracovala v oblasti konzervace v muzeích a památkách po celém světě. Byla členkou výboru pro udržitelnost Amerického institutu pro konzervaci a v letech 2018-2023 byla tajemnicí pracovní skupiny pro udržitelnost Mezinárodní rady muzeí (ICOM). Je vedoucí projektu Climate Reality Project.

Rozhovor Udržitelnost jako nová norma fungování kulturních organizací: zde

Záznam konference Střed zájmu: Udržitelnost jako způsob existence

Zdroj: propamatky.info; kreativnievropa.cz