Publikováno: 8. 7. 2020

Poutače Guggenheimova muzea čistí vzduch od nečistot

Venkovní poutače na novou výstavu jsou vyrobeny z unikátního, environmentálně přínosného materiálu.

@museumsandheritage.com

Guggenheimovo muzeum v baskickém Bilbau se rozhodlo využít ve své marketingové kampani nejnovějších technologií. Venkovní poutače na výstavu děl Olafura Eliassona jsou v souladu s environmentálním zaměřením umělcovy tvorby vyrobeny z materiálu Pureti Print. Tento materiál v kontaktu se slunečním zářením produkuje sloučeniny, které reagují s nejčastějšími látkami znečišťujícími vzduch ve městských oblastech. Ředitel Guggenheim Bilbao se vyjádřil, že využití technologie Pureti Print je jen dalším krokem muzea směrem k zastavení klimatických změn.

Zdroj: advisor.museumsandheritage.com/news/guggenheim-bilbao-turns-olafur-eliasson-exhibition-advertising-into-air-purifiers/