Publikováno: 4. 8. 2022

Nová iniciativa pomůže dánským muzeím v jejich zelené transformaci

Asociace dánských muzeí nedávno oznámila iniciativu probíhající od roku 2022 do roku 2025, která pomůže dánským muzeím v jejich přechodu k ekologičtějšímu provozu.

@ne-mo.org

Muzea mají jako společenské instituce povinnost pozitivně přispívat k boji za lepší životní prostředí. Asociace dánských muzeí založila díky štědrému financování nadace Augustinus Akademii zeleného muzea (Green Museum Academy). Akademie zeleného muzea rozpoznala negativní dopad muzeí na životní prostředí, a usiluje o to, aby se muzea stala součástí řešení enviromentální krize. Cílem Akademie je posunout muzea udržitelnějším směrem, proto se její členové musí zavázat k tomu, že jejich muzea zajistí strategické směřování k udržitelnosti a přetaví tuto iniciativu v konkrétní akční plány.

Frank Reckendorff Møller, generální ředitel Augustinus Foundation, říká: „Jsme potěšeni, že muzea nyní společně řeší zelený přechod a vytváří platformu pro výměnu takových znalostí. Rádi podpoříme instituce, které se chtějí ubírat udržitelnější cestou, nebo modelové projekty, jež mohou přispět k rozvoji zeleného přechodu v kulturním sektoru.

Více informací (v dánštině): zde

Zdroj: ne-mo.org; dkmuseer.dk