Publikováno: 19. 10. 2021

Národní technické muzeum pořádá Recyklační týden

V rámci akce bude možné opět nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea.

@ntm.cz

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin zve na tradiční Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci se bude konat stejně jako loni prostřednictvím internetu. Ve dnech 22. a 23. října 2021 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku muzea. Recyklační víkend se letos koná v rámci oslav Mezinárodního dne elektroodpadu, který připadá na 14. říjen.

Kurátoři Národního technického muzea a zástupci Elektrowinu budou v pátek 22. a v sobotu 23. října 2021 vždy od 9.30 do 12.30 a od 13.30 do 16.30 k dispozici online na chatu na facebookové stránce NTM. Každému, kdo se na chat přihlásí a nabídne svůj vysloužilý spotřebič, bude vystaven kupón na slevu na základní nesnížené vstupné do NTM ve výši 150,- Kč s platností do konce října 2022. 

Pokud se spotřebič do sbírek NTM hodit nebude, zástupci Elektrowinu rádi poradí, jak s ním dále ekologicky naložit. Vysvětlí, proč dát spotřebič k recyklaci a jak budou suroviny z přístroje dále využity, nebo poradí, kde se nachází nejbližší sběrný kontejner.

Letošní novinkou je internetová online výstava Příběh recyklačního víkendu, která zájemcům představí podrobnosti spojené s tímto tématem. Na příkladech akvizic získaných v rámci programu seznámí výstava s tím, jakým způsobem kurátor vybírá předměty k rozšíření sbírky a jaký je jejich další příběh v muzeu. Výstava obsahuje i atraktivní fotoreportáž z konzervačního ošetření vysavače značky Elektrostar z roku 1931, které proběhlo před  jeho uložením do depozitáře. Výstava také vysvětlí, proč má smysl předměty ekologicky likvidovat a jaké suroviny je z nich možné získat k dalšímu využití.

Oficiální webová stránka akce

Více informací na webových stránkách muzea nebo v článku.

Zdroj: ntm.cz; cnn.iprima.cz