Publikováno: 13. 2. 2023

Muzea v Hamburku snižují svou uhlíkovou stopu

Jedenáct muzeí v německém Hamburku se spojilo v rámci environmentálního projektu Od jedenácti k nule.

Muzea v Hamburku snižují svou uhlíkovou stopu

Jedenáct muzeí z německého Hamburku se spojilo v rámci environmentálního projektu Od jedenácti k nule (Elf zu null). Cílem je společně dosáhnout snížení uhlíkových emisí, vznikajících jejich provozem a činností. Muzea si nechala vyhotovit odborníky podrobný přehled své uhlíkové stopy od roku 2019 a na jeho základě byl vytvořen podrobný plán jejího snížení. 17 zaměstnanců těchto muzeí absolvovalo rozsáhlé odborné školení v oblasti začlenění zásad udržitelnosti a ekologie v provozu kulturních institucí a byli vyjmenování za manažery transformace (Transformationsmanager*innen). Projekt je jedinečný například i tím, že ve výpočtu uhlíkové stopy jednotlivých institucí započítává i přepravu a ubytování návštěvníků z jiných měst a zemí.

Mezi muzeí zapojenými do projektu jsou například Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg, Archeologické muzeum Hamburk a Městské muzeum Hamburk, Kunsthalle Hamurk, Muzeum práce nebo Muzeum dějin Hamburku. Projekt vznikl ve spolupráci s celoněmeckou akční skupinou Udržitelnost v kultuře a je podporován hamburským ministerstvem kultury a médií.

Více informací zde.

Zdroj: mkg-hamburg.de