Publikováno: 23. 8. 2021

Instalace spálených stromů jako pohled do budoucnosti

Umělecká instalace ve vídeňském muzeu MAK upozorňuje na vliv klimatických změn.

@designmag.cz

Instalace Invocation for Hope, která je do října 2021 k vidění ve vídeňském muzeu současného umění MAK, upozorňuje netradičním a sugestivním způsobem na možnou budoucnost pod vlivy klimatických změn. Ústředním prvkem výstavy je 400 spálených stromů, které byly do budovy muzea přivezeny po lesnických požárech v Rakousku. Uprostřed instalace se nachází studánka obklopenou třiceti živými stromy různých druhů, doplněna o zvukový doprovod přírody včetně zvuků ptáků a dalších zvířat. Na studánku je navíc promítána série živých záběrů zvířat. Tato část instalace má symbolizovat naději a zároveň přimět návštěvníka k zamyšlení.

Prostřednictvím kombinace umění, designu a architektury Bienále volá po novém vztahu mezi lidmi a planetou – nejen dekarbonizovat naše ekonomiky, ale zcela přehodnotit naše spojení se Zemí a to, jak se na ni díváme jako na její součást,“ uvádí studio Superflux ke své instalaci.

Výstava je součástí akce Vienna Biennale for Change 2021, která letos nese téma Planet Love. Péče o klíma v digitální době.

Více v článku zde nebo na webových stránkách muzea.

Zdroj: designmag.cz