Publikováno: 15. 8. 2023

Communities and Museums in the 21st Century

Nakladatelství Routledge ve spolupráci s Mezinárodní radou muzeí ICOM vydaly novou publikaci reflektující úlohu muzeí při práci s komunitami a definování jejich identit.

Communities and Museums in the 21st Century

Publikace Communities and Museums in the 21st Century: Shared Histories and Climate Action přináší novátorské multidisciplinární pohledy na současné muzejnictví a participativní muzejní praxi, které přispívají k širším debatám o muzejních návštěvnících, komunitách, kulturním dědictví a udržitelnému provozu.

Kniha se zaměřením na regionální komunitní muzea, ekomuzea, organizace místního dědictví a jejich sítí z Evropy, Latinské Ameriky a Karibiku nabízí případové studie z tamní muzejní praxe. V širším pojetí se v kontextu globalizace a dekolonizace zaměřuje na složité vztahy mezi Evropou, Latinskou Amerikou a Karibikem, a podporuje mezikulturní dialog.

Publikace v on-line podobě je volně ke stažení už nyní, tiskem vyjde v průběhu příštího roku.

BROWN, KAren; CUMMINS, Alissandra; GONZÁLES RUEDA, Ana S.:  Communities and Museums in the 21st Century: Shared Histories and Climate Action, London: Routledge 2023, 380 s.

Zdroj: icom.museum