Publikováno: 13. 12. 2023

Zpráva organizace NEMO představuje opatření jednotlivých evropských zemí v oblasti udržitelnosti a klimatické krize s dopadem na muzea.

Na své výroční konferenci, která se konala v listopadu 2023 ve finském městě Lahti, představila organizace Network of European Museum Organisations (NEMO) publikaci Museums, Climate and Politics - Taking political action in the sustainable transition. Zpráva představuje opatření jednotlivých evropských zemí v oblasti udržitelnosti a klimatické krize s dopadem na muzea. Cílem publikace je zvýšit informovanost o aktuálních politikách evropských zemí ve vztahu ke klimatu a o možnostech partnerství ze sektorem muzejnictví. Podnětem ke vzniku zprávy byly výsledky průzkumu NEMO z roku 2022, podle kterého pouze zlomek muzeí má přehled o souvisejících opatřeních v předmětné oblasti.

Museums, Climate and Politics - Taking political action in the sustainable transition (pdf, anglický jazyk, 44 stran)

Více informací zde.

Zdroj: ne-mo.org