Publikováno: 26. 2. 2015

Možnost podpořit vznik Online muzea Gulagu

Občanské sdružení Gulag.cz je dobrovolné nezávislé sdružení zabývající se fenoménem vězeňského systému Gulag a obecně i sovětským totalitním režimem. Má v úmyslu zpracovat všechny výsledky šestiletého bádání, tří expedic na Sibiř, během nichž badatelé zdokumentovali 17 opuštěných lágrů Gulagu a nasbírali spoustu materiálů. Proto se nyní rozhodli jít na portál Hithit požádat o podporu formou crowdfundingu – podpory veřejnosti. Věří, že s podporou se podaří vytvořit velké Online muzeum Gulagu, celosvětově unikátní projekt.

Přispět na projekt Online muzea Gulagu může každý na portálu Hithit.

V současné době je na webových stránkách GULAG.cz zveřejněna virtuální prohlídka táboru Gulagu, která je výsledkem tří českých expedic (2009, 2011, 2013), mapujících v nejodlehlejších částech Sibiře pozůstatky pracovně-nápravných táborů podél tzv. Mrtvé trati - transpolární železnice budované vězni Gulagu v letech 1947 - 1953. Ta měla v délce téměř 1500 kilometrů spojit města Salechard a Igarka a měla označení Stavba Gulagu č. 501 a 503.

Více informací o občanském sdružení Gulag.cz, stručné historii Gulagu, projektu virtuálního muzea a také virtuální prohlídku naleznete na stránkách Gulag.cz.

(Zdroj: http://www.gulag.cz/cs)