Publikováno: 10. 1. 2017

Mezinárodní konference Řemeslo a kniha (10 - 12. 5. 2017)

Slovenská národní knihovna zve všechy své kolegy - odborníky na ochranu sbírek na připravovaný I. ročník konference Řemeslo a kniha, která se uskuteční ve dnech 10. až 12. května 2017 v prostorách Slovenské národní knihovny.
Mezinárodní konference Řemeslo a kniha (10 - 12. 5. 2017)

Témata konference:

• praktické restaurování a konzervování;
  • výzkum v oblasti restaurování a ochrany písemného dědictví;
  • restaurátorské a konzervátorské materiály používané v praxi, nové materiály na trhu;
  • zapomenuté a zajímavé techniky a postupy v oblasti písemného dědictví, knih vázání, výroby materiálů;
  • nové technologie a technologické postupy v restaurátorské a konzervátorské praxi,
  • etické problémy spojené s restaurováním a konzervováním,
  • problematika zpřístupňování a využití písemného kulturního dědictví.

Konference je primárně určená pro odborníky a odbornou veřejnost. Vítáni jsou také studenti z oborů restaurování a konzervování, technologie restaurování a konzervace a příbuzných oborů.

Registrace:

přednášející - 28. února 2017

účastníci bez příspěvku - 5. dubna 2017

Více informací o konferenci, programu a způsobu registrace naleznete na webu Slovenské národní knihovny.

(Zdroj: http://www.snk.sk/sk/informacie-pre/podujatia-a-konferencie/podujatia-2017/remeslo-a-kniha-2017/remeslo-a-kniha.htm)