Publikováno: 13. 12. 2022

Měsíc originality na výstavě Průzkum života politickým bojem

Prosinec bude v Moravském zemském muzeu nejen ve znamení adventu, ale i vzpomínky na Chartu 77, jejíž originální dokumenty budou v muzeu vystaveny.

Měsíc originality na výstavě Průzkum života politickým bojem

V říjnu roku 2022 byla otevřena výstava o brněnských signatářích Charty 77, především pak o postavě Jaroslava Šabaty. Moravské zemské muzeum na výstavě spolupracovalo s Masarykovou demorkatickou akademií a společně vytvořily obě instituce zajímavý výstavní celek, který obsahuje i originály původních dokumentů Charty.

Z bezpečnostních důvodů byly vystaveny jen kopie chartovních dokumentů. Tento měsíc se to ale změnilo a prosinec byl organizátory nazván "měsícem originality", jelikož vystavili nejen kopie, ale skutečné originály vzácných dokumentů.

Na výstavu s emůžete podívat v Moravském zemském muzeu ve Valochově sále Dietrichsteinského paláce. Více informací zde. Ve výstavě probíhají i komentované prohlídky s kurátory.

Zdroj: mzm.cz