Publikováno: 7. 1. 2021

To nejlepší z Youtube profilů světových muzeí!

Řada světových muzeí oslovuje veřejnost i videi na platformě Youtube.

@theartnewspaper.com

Masivní popularita platformy na sdílení videí Youtube neobchází ani oblast muzejnictví. Světová i česká muzea a galerie využívají i tuto příležitost k oslovení zájemců, zejména v době svého uzavření nebo omezení provozu z důvodu pandemie. Portál The Art Newspaper vybírá pět nejaktraktivnějších Youtube profilů světových muzejních institucí.

Celý článek zde.

Zdroj: theartnewspaper.com​​​

• TateShots - kanál britské instituce Tate nabízí dokumentární videa o dílech nebo umělcech, ale také záznamy akcí pořádáných v její objektech nebo komentované prohlídky s neobvyklými hosty.
  • Museum of Modern Art, New York - kromě rozhovorů s uměleckými aktéry nebo série produkované ve spolupráci s BBC nabízí profil instituce i náhled do zákulisí restaurátorských dílen nebo příprav velkolepých výstav.
  • Lousiana Channel - na kanálu dánského muzea výtvarného umění je možné zhlédnout řadu výpravných dokumentů o osobnostech umění světového významu.
  • Metropolitan Museum of Modern Art - newyorské muzeum na svém kanálu sahá do svých rozsáhlých archivů a umožňuje zájemcům vidět krátké umělecké filmy nebo rozhovory s kurátory staré několik desetiletí.
  • Museo Nacional del Prado - španělské muzeum v loňském roce zaujalo svými videi, publikovanými na sociální síti Instagram, ve kterých jeho zaměstnanci neformálně provázejí výstavními prostory. Tyto snímky i mnohem víc je k nalezení na Youtube kanálu, kde jsou navíc k dispozici i titulky hned v několika jazycích.