Publikováno: 23. 7. 2020

Světová muzea nabízejí roušky se známými motivy

Je libo roušku s Klimtem nebo Rembrandtem?

Ačkoliv jsou klíčenky, tužky nebo deštníky neodmyslitelným zbožím v muzejních obchodech, v rámci rychlé reakce na poptávku světové instituce zařazují mezi suvenýrové předměty nově i látkové roušky. V obchodech u muzejních budov nebo v eshopech jsou tak nyní k dostání rouška s motivy nejznámějších obrazů nebo grafik se sbírek muzeí a galerií.

Před šířením virů se tak můžete chránit prostřednictvím autoportrétu Rembrandta van Rijna ze sbírek nizozemského Rijksmuseum, motivy ze Zahrady pozemských rozkoší Hieronyma Boscha nebo rouškou inspirovanou dílem Gustava Klimta, navrženou jeho pravnučkou.

Další roušky v nabídkách muzeí v článku zde.

Zdroj: timeout.com/news/12-arty-face-masks-you-can-buy-from-iconic-museums-and-galleries-around-the-world