Publikováno: 7. 4. 2020

Společné projekty muzeí na sociálních sítích

Ani jejich zavření nevylučuje vzájemnou spolupráci mezi muzei - třeba na sociálních sítích.

@medium.com

Internetový portál Medium přináší přehled nejzajímavějších projektů na sociálních sítích, do kterých se zapojilo hned několik muzejních nebo galerijních institucí.

Velký úspěch na Twitteru nebo Instagramu zaznamenala iniciativa původně vycházející od nizozemského Rijksmuseum, vyzývající uživatele k rekonstrukci uměleckých díl v domácích podmínkách. K projektu se již připojili třeba kalifornský Getty Institute nebo Metropolitní muzeum v New Yorku.

Pod hashtagem #MuseumFromHome je možné najít nejen prohlídky výstav a expozic ve virtuální podobě, ale muzea sdílejí i své postupy, technologie a zdroje informací pro další instituce.

Celý článek je dostupný zde.