Publikováno: 6. 4. 2020

Spojte se s návštěvníky i muzei na Twitteru!

Muzea na sociální síti Twitter sdílejí své sbírky i komunikují s návštěvníky.

@museumcrush.org

Sociální platforma Twitter se dlouhodobě těší velké popularitě zejména v anglicky mluvících zemích, ale v posledních letech stoupá počet jejích uživatelů i u nás. V době uzavření kulturních institucí jí světová i lokální muzea využívají na komunikaci s návštěvníky.

Portál Museum Crush přináší přehled nejzajímavějších možností využití této sociální sítě. Od sdílení populárních nebo pozoruhodných exponátů, přes obrazové hádanky a kvízy, rekonstrukci uměleckých děl za použití předmětů denní potřeby, až po společné tematické projekty vícero muzeí, Twitter představuje inspirativní platformu i pro zdejší muzea a galerie.

Celý článek zde.

Zdroj: museumcrush.org/museums-are-getting-social-with-their-collections-on-twitter