Publikováno: 2. 9. 2022

Slavnostní akt mezi českým a tchajwanským muzeem

U příležitosti Generální konference ICOM Praha 2022 podepsalo dne 23. srpna Národní technické muzeum a Národní tchajwanské muzeum memorandum o porozumění.

@propamatky.info

Velmi mě těší, že dlouhodobá spolupráce mezi Národním technickým muzeem a tchajwanskými kolegy byla deklarována podpisem memoranda o porozumění. Národní tchajwanské muzeum je nejstarším muzeem na Tchaj-wanu a naše spolupráce bude pokračovat v oblasti výzkumu, pořádání výstav a přípravě vzdělávacích projektů pro veřejnost. V neposlední řadě probíhá výměna zkušeností při budování železničních muzeí, které Národní technické muzeum připravuje na Masarykově nádraží v Praze a Národní tchajwanské muzeum v Tchaj-pej. Vzdálenost mezi našimi zeměmi je sice 10 tisíc kilometrů, ale spolupráce je nám blízká a přínosná,“ řekl na slavnostním setkání Karel Ksandr, ředitel Národního technického muzea.

Při příležitosti podepsání memoranda o porozumění byla v Národním technickém muzeu otevřena malá výstava s názvem Co jsou polovodiče? Ta zpřístupňuje veřejnosti informace o polovodičích a jejich významu pro současnou techniku, průmysl i každodenní život. Popisuje historii i současnost jejich výroby a snahu Tchaj-wanu v tomto výrobním odvětví.

Zdroj: propamatky.info