Publikováno: 30. 3. 2020

Poslouchejte muzeum!

Světová muzea a galerie nabízejí tematicky zaměřené podcasty.

@theartnewspaper.com

Řada světových muzeí a galerií využívá možnost oslovit zájemce formou podcastu, tedy zpravidla volně přístupného zvukového pořadu. Podcasty se mohou věnovat aktuálnímu dění v instituci nebo uměleckém světě, přibližovat sbírky muzea nebo jeho historii.

Pravidelně je zveřejňován třeba podcast Recording Artists, produkován Muzeem J. Paula Gettyho a věnován nahrávkám ženských umělkyň z archivu muzea. Jednorázovým projektem byla loňská spolupráce BBC a Muzeem moderního umění (MoMA) v New Yorku pod názvem The Way I See It.

Z českých muzeí a galerií spustila podcast nedávno třeba Galerie hlavního města Prahy, další instituce své pořady připravují i v reakci na aktuální opatření.

Další podcasty světových institucí zde.

Zdroje: theartnewspaper.com/feature/top-podcasts; ghmp.cz/neuveritelna-dobrodruzstvi-lukase-jasanskeho-martina-polaka-moderuje-pavel-klusak