Publikováno: 14. 11. 2022

Památník Zámeček Pardubice nominován na cenu Živa 2022

Památník je mezi 29 institucemi nominovanými na prestižní cenu každoročně udělovanou muzeím ze slovanských zemí.

Památník Zámeček Pardubice nominován na cenu Živa 2022

V pátek 18. listopadu proběhne v Rytířském sále na zámku Brežice (Slovinsko) slavnostní udělení cen Živa za nejlepší postupy v muzejnictví a ochraně kulturního dědictví, udělované Fórem slovanských kultur. Již osmým rokem Fórum oceňuje progresivní a inovativní přístupy v muzeích ze 13 slovanských zemí. Kromě hlavní ceny Živa za nejlepší muzeum a památku mohou muzea získat zvláštní uznání za kreativitu, management, storytelling, péči o návštěvníky, efektivní využívání zdrojů a efektivitu týmu.

Letošní nominace zahrnují muzea a památkové objekty z Bosny a Hercegoviny, České republiky, Chorvatska, Černé Hory, Severní Makedonie, Polska, Srbska, Slovenska a Slovinska. Do výběru letos nebyla zahrnuta muzea z Ruska. Za Českou republiku byl letos nominován Památník Zámeček Pardubice, pietní místo bývalého nacistického popraviště s multimediální expozicí, které bylo otevřeno po rekonstrukci v říjnu 2021.

Více informací o ceně Živa najdete zde.

Zdroj: Fórum slovanských kultur